ÖVRIGT / Diverse / Fot 16737373
nr 1673 7373
Fot
Sent 1800-tal, nysilver, (saknar glasskål). Höjd: 43 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
måndag 20 januari 2025
kl 20:37:22
100 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.